Dwa nowe patenty lidera rynku kosmetycznego

Urząd Patentowy Rzeczpospolitej Polskiej przyznał firmie Eveline Cosmetics patent na nowy kompleks składników aktywnych, wykorzystujący syntetyczny tripeptyd w połączeniu ze składnikami roślinnymi. Firma Eveline Cosmetics złożyła także zgłoszenia patentowe dotyczące drugiej innowacyjnej kompozycji łączącej złoto z dodatkowymi składnikami. Obydwie kompozycje wykazują potwierdzone badaniami silne działanie ochronne i regenerujące, zwiększają nawilżenie i elastyczność skóry. Wdrożenie wynalazków m.in. w linii Gold LIFT EXPERT umożliwi produkcję jeszcze skuteczniejszych kosmetyków o działaniu przeciwzmarszczkowym.

 

Opatentowana kompozycja składników aktywnych o szybkim działaniu

Nowo opatentowany zestaw składników zawiera mieszaninę syntetycznego tripeptydu, hydrolizatu naturalnych protein oraz wyciągów z liści białej i zielonej herbaty, kwiatu czereśni, owoców cytryny oraz owoców drzewa arganowego. Kompozycja opracowana w Laboratoriach Eveline Cosmetics ma wielokierunkowe działanie – łączy ochronę skóry z jej regeneracją, poprawia nawilżanie, wygładzanie, elastyczność skóry oraz redukuje transepidermalną utratę wody.

Tripeptyd chroni DNA skóry przed negatywnym wpływem promieniowania UV i dezaktywuje obecne w skórze wolne rodniki. Proteiny roślinne stymulują procesy regeneracyjne komórek skóry, m.in. poprzez syntezę charakterystycznego dla młodej skóry kolagenu typu III. Mieszanina polifenoli pochodzących z roślin i owoców pomaga chronić kod genetyczny skóry przed atakiem wolnych rodników. Wyciąg z owoców drzewa arganowego zwiększa napięcie skóry i redukuje zmarszczki.

Nowa kompozycja może być zastosowana w wielu produktach kosmetycznych.

Nowe kompozycje składników opracowane przez Eveline Cosmetics wykazują wyjątkowo wysoką skuteczność. Efekty są obserwowane bardzo szybko, już po jednej aplikacji. Kompozycje skutecznie poprawiają wygląd skóry nawet w grupie osób po 60. roku życia, co zazwyczaj jest trudne do osiągnięcia, ze względu na fakt, że skóra dojrzała ma mniejszą zdolność do regeneracji. Zestawy składników są uniwersalne, ponieważ ich skuteczność została potwierdzona w różnych formach np. kremu, kremu pod oczy czy serum.

Nowe, opatentowane rozwiązania, na które mogą sobie pozwolić tylko firmy z solidnym zapleczem technologicznym i naukowym są w stanie dać konsumentkom zaawansowane technologicznie substraty, które w wyjątkowo skuteczny sposób będą oddziaływały na wszystkie ważne procesy zachodzące w dojrzałej skórze. Firmy takie jak Eveline Cosmetics opierają się zarówno na indywidualnej opinii probantów (osób fizycznych testujących dany produkt) jak również pomiarach przy pomocy atestowanej aparatury, które dają obiektywną ocenę jak dany kosmetyk wpłynął na poprawienie konkretnych parametrów, które są szczególnie istotne dla konsumentek takich jak: wygładzenie zmarszczek, poprawa elastyczności, zwiększenie nawilżenia, napięcie i wygładzenie. Kosmetyki oparte na nowych opatentowanych składnikach w obydwu tych testach wypadają wyjątkowo pozytywnie. Szczególnie warto zaakcentować, że nowe składniki są rekomendowane i mają potwierdzoną skuteczność w oddziaływaniu na skóry nawet po 60+ i 70+, w których procesy związane z upływem czasu były szczególnie zaawansowane i dotychczasowe kremy nie zawsze potrafiły zapewnić skuteczne działanie rewitalizujące.– podsumowała Karina Kozerska, Dyrektor Marketingu Eveline Cosmetics.