Licur FLEX sprawne stawy NOWOŚĆ 139 z l/ 60 kaps

DLA SPRAWNYCH STAWÓW

 

Licur FLEX suplement diety with UC-II®

Dla sprawnych stawów

Opatentowana technologia DUOCAP® - kapsułka w kapsułce

 

Licur FLEX suplement diety polecany osobom, które: dążą do zachowania sprawnych stawów, pragną utrzymać mobilność mimo małej ilości ruchu, chcą prowadzić aktywny tryb życia.

Licur FLEX jest unikatowym połączeniem ważnych dla organizmu składników - kurkuminy NovaSOL®, kolagenu typu II – UC-II®, miedzi, manganu i witamin C i D.

Jego sekret tkwi w wykorzystaniu opatentowanej technologii DUOCAP® umożliwiającej zamknięcie składników o różnych formach i profilach uwalniania  w jednej kapsułce.  Dzięki niej płynna kurkumina i sproszkowany kolagen typu II – UCII® mogą być jednocześnie dostarczone do organizmu.

 

Składniki

Kurkumina jest głównym składnikiem aktywnym kurkumy, której niezwykłe właściwości są znane od tysięcy lat na Dalekim Wschodzie. Jako przyprawa jest bardzo popularna i wierzy się, że ma naturalną moc w walce z wolnymi rodnikami (stresem oksydacyjnym). 

Dużym wyzwaniem związanym z suplementacją kurkuminy jest biodostępność. Nawet przyjmując wysokie dawki kurkuminy, w organizmie wchłaniają się jedynie śladowe ilości. Dzieje się tak dlatego, że ma ona szybki obrót metaboliczny w wątrobie i ścianach jelit a dodatkowo jest zbyt dużą cząsteczką, co utrudnia jej przyswajanie.

Kurkumina NovaSOL® dzięki innowacyjnej formule solubilizacji micelarnej ma bardzo wysoką biodostępność. Wchłania się 185 razy lepiej niż standaryzowany ekstrakt z kurkumy i utrzymuje  w osoczu krwi przez 24 godziny. Zostało to potwierdzone w badaniach.

Kolagen jest białkiem strukturalnym i głównym składnikiem substancji pozakomórkowej wchodzącej w skład mięśni, stawów i kości. Odgrywa ważną rolę w organizmie człowieka. Nieprzetworzony kolagen typu II w opatentowanej formie UC-II®  ma wysoki profil bezpieczeństwa i jest dobrze przyswajany przez organizm. Jego działanie zostało potwierdzone w badaniach.

Witamina C, miedź i mangan pomagają w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Witamina C pomaga w prawidłowej produkcji kolagenu w celu zapewnienia właściwego funkcjonowania chrząstki. Mangan pomaga w prawidłowym tworzeniu tkanek łącznych, a miedź  w utrzymaniu ich odpowiedniego stanu.

Witamina D pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i w zmniejszeniu ryzyka upadku związanego z niestabilnością postawy i osłabieniem mięśni.

 

Cena Licur FLEX :   

60 kapsułek., ok. 139 zł w aptece i na stronie www.bmpharma.pl

Pobierz opis .doc >