Lactulosum Ulga w zaparciach 8,60 zł /150 ml

Lactulosum Polfarmex ma łagodne działanie przeczyszczające. Syrop jest zalecany w przypadku zaparć różnego pochodzenia  - związanych z podróżą, nieprawidłową dietą czy unieruchomieniem ciała. Zawarta w syropie laktuloza jest łagodna dla nabłonka jelitowego i może być stosowana długofalowo. Syrop pobudza ruchy jelit i zwiększa ilość wody w jelicie grubym ułatwiając tym samym przesuwanie się treści jelitowej.Działanie rozpoczyna się 24–48 h po podaniu.Ten łagodny środek może być stosowany przez dorosłych, dzieci oraz niemowlęta w celu wyregulowania wypróżnień.

 

Substancja aktywna, laktuloza,  to syntetyczny dwucukier, który praktycznie nie ulega trawieniu w jelicie cienkim. W niezmienionej postaci dociera do jelita grubego, gdzie pod wpływem flory bakteryjnej zostaje rozłożona do dwutlenku węgla i kwasów organicznych, które zwiększają ilość wody w jelicie grubym, pobudzają jego perystaltykę oraz zmiękczają masy kałowe.

 

Syrop LactulosumPolfarmexcena w aptece około 8,60 zł /150 ml

 

Wskazaniami do stosowania są: objawowe leczenie przewlekłych zaparć, leczenie i zapobieganie niewydolności wątroby, zmiękczanie stolca w przypadku guzków krwawniczych odbytu lub stanów po zabiegach operacyjnych na jelicie grubym i odbycie.

 

www.polfarmex.pl

Pobierz opis .doc >