AFLAVIC® MAX ulga dla nóg diosmina cena 23 zł/30 tabl.

Ulga dla ciężkich i zmęczonych nóg
Zawiera diosminę wspomagającą prawidłowe funkcjonowanie mikrokrążenia żylnego.

AFLAVIC® MAX 
Łagodzi uczucie ciężkich i zmęczonych nóg, bóle nóg i kurcze nocne dzięki zawartości diosminy, która wpływa na poprawę elastyczności i szczelności naczyń krwionośnych, zabezpiecza je przed uszkodzeniem oraz korzystnie oddziałuje na poprawę napięcia ściany naczyń żylnych.

Cena AFLAVIC® MAX   30 tabl. powlekane 1000 mg (diosminum):  ok. 23 zł w aptece

 

 

LEK WYDAWANY BEZ RECEPTY  

Działanie: diosmina działa ochronnie na naczynia krwionośne i poprawia napięcie żył. Diosmina nasila zwężenie naczyń spowodowane adrenaliną, noradrenaliną i serotoniną w żyłach powierzchniowych ręki oraz w izolowanej żyle odpiszczelowej; powoduje zwiększenie napięcia ściany naczyń żylnych,  zmniejsza zastój żylny. Zwężenie naczyń żylnych jest zależne od przyjmowanej dawki produktu. Diosmina powoduje zmniejszenie średniego ciśnienia żylnego zarówno w naczyniach powierzchniowych, jak i głębokich. Udowodniono to badaniem metodą Dopplera, podczas podwójnej ślepej próby z podawaniem placebo.

Dawkowanie: niewydolność krążenia żylnego: 1 tabletka na dobę, rano na czczo. Zaostrzenie dolegliwości związanych z żylakami odbytu: 3 tabletki na dobę przez 4 dni, a następnie 2 tabletki na dobę przez kolejne 3 dni, podczas posiłków.

Przeciwwskazania: uczulenie na którykolwiek ze składników leku, w przypadku ciąży i karmienia piersią przed zastosowaniem należy skonsultować się z lekarzem.

Skład: 1 tabletka zawiera: substancję czynną: zmikronizowaną diosminę 1000mg, kroskarmeloza sodowa, alkohol poliwinylowy (8-88), talk, magnezu stearynian, krzemionka koloidalna bezwodna.

 www.polfarmex.pl

Pobierz opis .doc >