Klorane walczy z plastikiem!

Powstrzymać plastik

Zdjęcia dryfujących butelek, śmieci zalewających wybrzeże Dominikany, wszechobecnych odpadów to niestety nie science-fiction, ale przerażająca rzeczywistość. Sami Polacy zużywają mnóstwo plastikowych opakowań. W 2017 roku na nasz rynek wprowadzono aż milion ton opakowań. Szacuje się, że za dwa lata, ta liczba wzrośnie o kolejne 300 tysięcy ton. Wychodząc naprzeciw tym liczbom, marka Klorane do 2021 roku zamierza produkować 100% opakowań pochodzących z recyklingu. Dodatkowo mają być one z mniejszym udziałem plastiku. Obecnie już 75% opakowania  to plastik z odzysku. Już teraz projektuje się w Klorane o 33% lżejsze tuby, 77% lżejsze słoiki, usuwa ulotki. To tylko niektóre przykłady eko-projektowania opakowań.

 

 

Jeszcze więcej dla środowiska!

W 1994 roku powstała fundacja  na rzecz ochrony i waloryzacji światowego dziedzictwa roślinnego Klorane Botanical Foundation. Chroni m.in. zagrożone gatunki i bada cenne roślinny. Dodatkowo przekazuje botaniczną pasję. Dzięki fundacji ponad 600 000 dzieci uczestniczyło w warsztatach, które uczą młode pokolenie dbałości o przyrodę z cierpliwością i szacunkiem.

Ale to nie wszystko,  bo Fundacja prowadzi 30 programów w 25 krajach:

    • Pomaga w ponownym zalesianiu, w celu zapobiegania wysuszania lądów. 70 000 drzew egipskich zostało posadzonych w ramach Great Green Wall, ogromnego pasu zieleni, z Dakaru do Dżibuti, o szerokości 15 km.
    • Fundacja wspiera m.in. siew 3000 roślin cupuaçu, drzew spokrewnionych z kakaowcem, walczy z wylesianiem archipelagu Komory - zmniejszenie zużycia drewna o 270 ton rocznie dzięki wprowadzeniu bardziej wydajnych technologii.
    • Fundacja sfinansowała na całym świecie wiele programów zmierzających do ochrony roślin. Wśród nich było wyhodowanie zagrożonego gatunku Normania triphylla w Portugalii przy współpracy ogrodu botanicznego miasta Funchal i Narodowego Instytutu Botanicznego miasta Brest.
    • Finansuje letni uniwersytet medyczny w Senegalu, szczególnie zaangażowany w program zalesień. Jest też pionierem w zakładaniu bioróżnorodnych plantacji w Puszczy Amazońskiej.